Przeświadczenie, że impotencja spotyka tylko i wyłącznie starszych panów nie obowiązuje już od bardzo dawna. Zaburzenia erekcji to dolegliwość zarówno 20latnich młodzieńców, jak również starszych panów, którzy przekroczyli 60 rok życia. Oczywiście, im starszy mężczyzna tym bardziej prawdopodobne, że spotka się z dolegliwościami tego typu, co jest związane ze zmniejszającą się ilością testosteronu w organizmie.  Dlaczego więc z impotencją zmagają się również młodzi?

Przyczyn jest wiele, ale wszystkie są związane z psychiką człowieka. Prawie wszystkie, gdyż zaburzenia wzwodu mogą być także spowodowane inną chorobą, która rozwija się w organizmie człowieka. Jednakże wracając do psychiki mężczyzny, problemy z erekcją bez kamagry są wynikiem silnie zakorzenionych kompleksów, które mogą być związane zarówno z samym wyglądem mężczyzny, jak również wrażliwością związaną z rozmiarem penisa.

Oprócz tego, ciężkie oraz nieprzyjemne wspomnienia związane ze współżyciem także wpływają na zaburzenia erekcji, skutecznie blokując możliwość otrzymania stanu wzwodu przez młodzieńców. Kolejną przyczyną braku impotencji u młodych ludzi jest strach. Wspomniany strach może mieć kilka obliczy, a mianowicie zarówno przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, jak również przed ciążą partnerki, a także niesprostaniem jej wymaganiom.

Istnieją również przypadki, kiedy na zaburzenia erekcji wpływa przemęczenie, zbyt intensywny tryb życia oraz ogólne wypalenie organizmu, gdzie zarówno odpoczynek, jak i kilka dni urlopu oraz odcięcie się na chwilę od codziennej rutyny jest w stanie całkowicie zmienić postać rzeczy. Jednakże bardziej zaawansowane zaburzenia erekcji wymagają od kilku do nawet kilkunastu sesji z terapeutą.  Oprócz tego nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyjmować środki farmakologiczne, które przepisuje lekarza (Viagra, Kamagara, itd.). Należy jednak pamiętać, że nie leczą one problemu, a są jedynie doraźną pomocą w impotencji.